27/6/2024
Serdecznie zapraszamy na oprowadzania kuratorskie Katarzyny Haber, Inés R. Artoli , które odbędą się 7 maja (wtorek) o godz. 19:00 (w języku angielskim) oraz 16 maja (czwartek) o godz. 19:00 (w języku polskim).
Zapraszamy również na performance taneczno-muzyczny towarzyszący wystawie "L'anatomie de l'existence" Tadeusza Brudzyńskiego, który odbędzie się 9 maja o godz. 19:00. Tancerz Tomasz Świtlicki, w bezpośrednim dialogu z przestrzenią, pracami i muzyką wykonywaną na żywo przez kontratenora Daniela Oktawiana Piotrowskiego i gitarzystę Kamila Szubryta, przeniesie nas do wymiaru, w którym będziemy mogli kontemplować i doświadczać twórczość Tadeusza Brudzyńskiego.
W programie: Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi* i Georg Friedrich Haendel
* fragmenty Stabat Mater Antonio Vivaldiego w aranżacji na głos i gitarę dzięki uprzejmość Marimo Sugahara - autorki transkrypcji.
Koncepcja performatywno-muzyczna:
Inés R. Artola
Daniel Oktawian Piotrowski
Tomasz Świtlicki
9 maja 2024, czwartek
Galeria Sztuki ASPEKTY
Aleje Ujazdowskie 16, 00-478 Warszawa
Godzina 19:00
Wstęp: bezpłatny
BIO
Tomasz Świtlicki zawodowo zajmuje się tańcem współczesnym, aktualnie studiuje i praktykuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Brał udział w wielu spektaklach, warsztatach, jak i wydarzeniach artystycznych związanych z tańcem, m.in. w spektaklu „Brytan” w choreografii Aleksandry Dziurosz, który odbył się w Mazowieckim Instytucie Kultury, czy też spektaklu „Oto człowiek” w choreografii Karoliny Cichy, który był grany na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu.
Daniel Oktawian Piotrowski kontratenor, ur. 1996 w Gliwicach. Absolwent PSM I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach w klasie śpiewu mgr Grażyny Bollin. Aktualnie jest studentem I roku śpiewu solowego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Artura Stefanowicza. Swoją edukację muzyczną rozpoczął zaledwie pięć lat temu, mimo to jest już laureatem wielu nagród na znaczących krajowych oraz międzynarodowych konkursach. Interesuje się głównie analizą i wykonawstwem dzieł muzycznych epoki baroku i klasycyzmu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2022 roku.
Kamil Szubryt gitarzysta urodzony 2003r. w Gliwicach. Swoja edukacje muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat. Aktualnie kontynuuje pracę nad swoim warsztatem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach w klasie gitary Bogusława Pietrzaka. Uczestnik licznych kursów i konkursów gitarowych w kraju. Do jego najnowszych i najważniejszych osiągnięć zaliczyć należy zdobycie I nagrody w konkursie gitarowym Mistrz Sześciu Strun 2023.